PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ VOL. 3

 

Jest taka akcja, żeby nie dać piątaka, ale dać książkom drugie życie. To już trzeci raz, kiedy można się z kimś wymienić książkami, które po prostu zalegają Wam na półkach albo podpierają krzywą szafkę. Przy poziomie czytelnictwa w naszym kraju grzech to śmiertelny, kiedy jakaś książka trafia na śmietnik, więc Magda z  Save the magic moments oraz Ewelina z Ewelinamierzwińska.pl zorganizowały świetną akcję pt. Przeczytaj i podaj dalej.

W skrócie chodzi o to, że możesz sobie takie zalegające książki wymienić na takie, które zalegają komuś innemu. Przeglądasz wpisy w ramach akcji, wyszukujesz swoje książkowe perełki, zagadujesz z propozycją wymiany i jeśli ta osoba znajdzie u Ciebie coś, co jej się podoba, to wysyłacie do siebie listem poleconym paczuszki i wszyscy są szczęśliwi. Proste jak fajka, nie?

Lista moich książek jest bardzo długa – mam ich mnóstwo, ale że przeczytałem jakiś czas temu „Magię sprzątania” Marie Kondo, to robię porządki. Wszystkie książki, które pozostały mi z poprzedniej edycji są również do wymiany, ale że internauci leniwi bywają, to szybciutko wrzucam spis tutaj, jakby się komuś nie chciało kliknąć. No i do tego dorzucam sporo pozycji, których w ubiegłym roku nie było, w tym dużo książek typowo babskich – Pani Matka też chce odświeżyć biblioteczkę.

Wszystkie książki są w stanie dobrym lub bardzo dobrym. Zazwyczaj widać, że były czytane, ale nikt nimi nie podpierał mebli.

przeczytaj i podaj dalej

Okolicznościowe zdjęcie do bieżącej edycji – część się powtarza, nie przejmujcie się. Wyjątkowo zdjęcie jest w dużej rozdzielczości, żeby można było sobie otworzyć osobno i przejrzeć dokładniej.

1. „Najlepsza załoga Słonecznego”, t.1 i t.2, autor Oleg Diwow: rozległa jak „Star Trek”, ironiczna jak „Paragraf 22”, mocna jak syberyjski spiryt – taka jest właśnie „Najlepsza załoga Słonecznego”. Oba tomy łącznie za jedną pozycję, bo co ja z takim jednym pojedynczym potem zrobię?

2. Antologia „Bajki dla dorosłych”: jeśli nastawiasz się na coś w rodzaju igraszek Greya, to nie ten adres – wydawnictwo Fabryka Słów raczej idzie w fantastykę, niż erotykę. Chociaż kto wie, kto wie…?

3. Zbiór opowiadań „Bohaterowie do wynajęcia”, autor Andrzej Drzewiński, Jacek Inglot: 12 zwariowanych opowiadań – jedne śmieszne, inne poważne, ale nie ma słabych.

4. „Produkt uboczny”, autor Tomasz Duszyński: Każde dziecko wie, że płetwy, macki i mnóstwo oczu to domena stworzeń z głębin oceanicznych. Zdziwimy się więc, gdy w niedalekiej przyszłości opis ten pasował będzie jak ulał do homo sapiens. Jakie wydarzenia do tego doprowadzą? Może zmiany będą następstwem anomalii czasowych spowodowanych przez Chrononautów, którzy bez opamiętania grzebali w przeszłości planety. Może zaczęły się gdy Ziemię spustoszył wirus P, niszcząc wszystkie organizmy żywe z wyjątkiem ludzi?  Brzmi lekko creapy, nie? I jest.

5. „Wojna balonowa. Pogodnik trzeciej kategorii. Tom 2”, autor Romuald Pawlak: Pechowego maga Rosselina kłopoty darzą prawdziwą przyjaźnią. A jego najlepszym przyjacielem i zarazem największym kłopotem jest złośliwy smok Filippon. (…) Rosselin znalazł narzeczoną i pracę, z której go nie wylano, a jaszczur ciepły kąt w pałacu cesarzowej. Niestety ukochana naszego maga zbyt często zaczyna mówić o ślubie, zaś praca, choćby lekka, również wymaga poświęceń. W dodatku Filippon nie przestaje dręczyć pogodnika, bo smutno być samotnym smokiem bez smoczycy i gniazda pełnego jaj. Książka zakręcona jak baranie rogi, ale bez dwóch zdań poprawiająca nastrój.

6. „Piętka Czesław, niżej podpisany”, autor Andrzej Kaliszewski: Czesio Piętka nie jest ograniczony umysłowo. Po prostu… ma inne standardy myślenia — pozostałość po wypadku w dzieciństwie. Na dodatek ma strasznego pecha. Wybuch benzyny, zawalenie się domu, kradzież, kolacja z naczelnikiem… Książka bardzo, ale to bardzo mało ambitna, ale bardzo, ale to bardzo śmieszna. Zaśmiałem się. Kilka razy. Do tego na głos.

7. „Obłęd rotmistrza von Egern”, autor Szczepan Twardoch: Erupcje ludzkiego okrucieństwa wyostrzają charaktery. Pozwalają dokonać wielkich podłości, to pewne, lecz pozwalają również na akty wielkiego heroizmu, które nie mieszczą się w codzienności. W idealnym świecie rotmistrz von Egern zapewne nie musiałby wybierać pomiędzy Bogiem, honorem a żołnierskim obowiązkiem… W odróżnieniu od poprzednich, książka bardzo, ale to bardzo trudna, pełna filozoficznych rozważań między innymi o narodowej tożsamości. To debiut autora – nie wybitny, ale niezły.

8. Zbiór opowiadań „Tfu, pluje Chlu! czyli Opowieści z Pobrzeża”, autor Marcin Wroński: Jeśli masz akurat ochotę na poczytanie czegoś w podróży, ot tak, żeby czas zleciał, to polecam. Fajne czytadło dla zabicia czasu, a i czasami uśmiechnąć się można.

9. „Miasto w zieleni i błękicie”, autor Anna Kańtoch: W sąsiedztwie rodzinnego domu Melisandry zamordowano człowieka, a jego pamięć została usunięta. To może zrobić tylko zdolny mag, rozpoczyna się więc polowanie na czarowników. Nie mam zielonego pojęcia, jak ta książka trafiła na moją półkę, bo jest w niej bardzo mało fantastyki, ale jest bardzo dużo malarskich wręcz wizji świata. Do tego mam nieodparte wrażenie, że to książka adresowana raczej do kobiet, niż facetów.

10. „Oto krew moja”, autor Marek Kędzierski: Sprawdź, jak zacierają się granice między sacrum a profanum. Andrzej Sznajder, weteran służb specjalnych, nie jest nadczłowiekiem, jednak posiada umiejętności, które – delikatnie rzecz ujmując – wyróżniają go z tłumu. Nietypowe predyspozycje ujawniają się w całej pełni, kiedy otrzymuje nietypowe zlecenie… i ma do czynienia z kobietą o absolutnie nietypowych zdolnościach. Do tej książki mam szczególny sentyment, bo jej główny bohater zna jeden z najbardziej morderczych stylów walki opracowany przez jednego z największych twardzieli, którego poznałem osobiście. wymienione z mumspace.pl

11. „Oblicze czarnej Palmiry”, autor Władimir Wasiliew: Światło i Ciemność — awers i rewers tej samej monety. Przed wiekami obie strony podpisały Traktat zrozumiawszy, że ostateczna wojna między nimi będzie równoznaczna z końcem świata. Wtedy też powołano do życia Nocny i Dzienny Patrol. Od tamtej chwili oba Patrole obserwują poczynania drugiej strony, dbając o zachowanie równowagi i prawa. I tak jest do dziś… Trochę spin-off doskonałęgo rosyjskiego głównego cyklu o Patrolach.

12. Zbiór opowiadań „Ostatni zjazd przed Litwą”, autor Robert J. Szmidt: W tych opowiadaniach nie spotkacie elfów, krasnoludów ani smoków. Natkniecie się na mur czystej SF, z domieszką horroru. Wędrówkę rozpocząć możecie w dowolnym miejscu i czasie, nawet teraz. Bo teraz też dzieją się rzeczy, o których media nie donoszą. Ot, choćby Tajne Służby z ich jeszcze bardziej tajną, nową bronią. Bardzo fajny zbiór opowiadań – zwłaszcza ostatnie o takim samy tytule, jak cały zbiór daje do myślenia…

13. Zbiór opowiadań „Smokobójca”, autor Tomasz Pacyński: Sir Roger z Mons jest mężnym, walecznym rycerzem — przynajmniej tak mówi o sobie i takie krążą o nim legendy. Tylko on może przywrócić spokój krainie gdzie krwawe żniwo zbierają smoki, po lasach kryją się strzygi, a w jeziorach utopce. Chociaż chętnych do zabicia smoka znalazłoby się wielu, zwłaszcza wśród szewczyków, którzy jak wiadomo walkę ze smokami mają zapisaną w genach. Tutaj proszę ja Was nic nie jest takie, jak się wydaje…

14. „Wojny prowokują nieudacznicy”, autor Wadim Panow: Są rzeczy w Moskwie, o których nie śniło się nawet KGB. Najstarsi weterani moskiewskiego wydziału kryminalnego nie pamiętają, kiedy stołeczne wiadomości aż tak przypominały raport z wojny. Zestrzelone śmigłowce. Krwawe ataki na gmachy użyteczności publicznej. Niewiarygodnie zuchwały gang w czerwonych bandanach. Wreszcie szalony Wiwisektor, szatańsko metodyczny i okrutny. Jeśli wydaje Ci się, że rosyjska fantastyka jest do dupy, to masz rację – wydaje Ci się…

15. „Krótki lot motyla bojowego”, autor Eugeniusz Dębski: Motyl żyje krótko. Motyl bojowy, czasami ledwie mgnienie… A wszystko przez świat, który potrzebuje wojen. Bez nich nie ma przecież postępu. Weź dziecko, zabij jego niewinność i zrób z niego żołnierza… Weź wypalonego życiem człowieka i zrób z niego ESP-a… Dlaczego ESP-a? Bo w nadświadomości nie dławisz się kurzem, oczu nie zalewa pot, zmęczenie nie odbiera oddechu. Nie świszczą nawet kule. Nie powiem, bardzo ciekawa, chociaż trochę dołująca wizja świata i wojen przyszłości. A czy dobrze napisana? To przecież Dębski, nie?

16. Zbiór opowiadań „2586 kroków”, autor Andrzej Pilipiuk: bez Wędrowycza, za to ze znakiem firmowym Pilipiuka w postaci niepowtarzalnego humoru i zdumiewających pomysłów. Czternaście historii, z których wieje grozą i mrocznym nastrojem. Odliczmy więc 2586 kroków…. Ciekawie jest poczytać książki Pilipiuka o kimś innym, niż wiecznie pijany egzorcysta, prawda?

17. „Wylęgarnia”, t.1 i t.2, autor Miroslav Žamboch: Kim ty w ogóle jesteś? Pieprzony Bond w spódnicy? Marika Zahaňská to młoda, wysportowana i niezwykle seksowna kobieta. Pracuje jako asystentka w wyższej szkole i – nie licząc problemów uczuciowych czy pojawiającego się czasami debetu na koncie – prowadzi stosunkowo spokojne życie. Do czasu. Tutaj akcja zapierdziela jak mały samochodzik i po pewnym czasie już nie wiemy, czy ta superwoman to ta sama laska, którą na początku trzeba było chronić. Trochę o czeskich superbohaterach. Całkiem, całkiem…  wymienione z namiotleprzezswiat.pl

18. Cykl o Koniaszu, czyli po dwa tomy „Krawędź żelaza”, „Na ostrzu noża” i „Wilk samotnik”, autor Miroslav Žamboch: Ostry gość. Wciąż na krawędzi. Jego droga usłana jest trupami prześladowców. Z jednej strony zabójczo skuteczny, z drugiej – po ludzku słaby. Ocali życie w starciu z bandą zakapiorów, a da się sprzedać płatnej kochance. Z twarzą poharataną bliznami. Ze zranioną duszą. Strącony na dno przez własnego ojca. Ścigany przez jego zbirów. Zabijaka z przymusu. Najemnik z konieczności. 6 tomów epickiej powieści o skrzyżowaniu ninja z Rambo w klimatach miecza i noża. Warto. wymienione z pierwszadama.com

19. „Rhesus”, autor Róża Jakobsze: Niektórzy szukają miłości. Inny pragną chwały. Jeszcze inni nocami śnią o złotych górach. Ale jest ktoś, kto pragnie czegoś zupełnie innego. Czegoś, co nigdy nie zostanie mu dane. Śmierci. Całkiem przyjemne czytadło w klimatach Konana.

20. „Toy Wars”, autor Andrzej Ziemiański: Historia 21-letniej zabaweczki. Psa wojny o zabójczym uroku Lolitki, wytrzymałości G. J. Jane a skuteczności Ripley i obcego ósmego pasażera Nostromo razem wziętych. Z dowódcą o wdzięcznej ksywie Dante, Toy zgłębia kolejne kręgi ziemskich piekieł. Jest byłą narkomanką i prostytutką, która odziedziczy miliony, jeśli przez dziesięć lat utrzyma się z pracy prywatnego detektywa. Tylko kto zatrudni Marlowa o wyglądzie licealistki. To jest taka literatura, którą uwielbiam – czysta rozrywka, niekoniecznie mądra czy sensowna, ale na pewno śmieszna.

21. „Paradoks Leibniza, czyli do zobaczenia w piekle!”, autor Alexander Brajdak: Najbardziej obrazoburcza powieść katolicka. W ostatnich dniach, nim na Ziemię spadnie deszcz ognia i siarki, rozpoczyna się dramatyczna walka o przeżycie. Naprzeciw siebie stają: dyrektor Instytutu ds. Walki z Fanatyzmem Religijnym, Peter van der Weert, i Jezus Chrystus. Żeby ocalić kilka miliardów ludzkich istnień, Peter van der Weert musi odnaleźć ostatniego sprawiedliwego i zawrócić go z drogi cnoty. Opis taki, że tylko czytać, robić roast na fejsie i czekać na hejterów.

22. „Sturmvogel”, autor Andriej Łazarczuk: Znany jest pod wieloma nazwami: Raj, Asgard, Amarawati, Highland, Hochland. Innymi słowy: Górny Świat. Marzenie ludzi w każdym miejscu i w każdym czasie. Tym bardziej, jeśli mogą się tam dostać jeszcze za życia. Czy taka zdolność stanie się dla nich błogosławieństwem czy przekleństwem? 6 Rzadko nie czytam swoich książek, ale tej nie czytałem. A że nie przeczytałem już od kilku lat, to już i nie przeczytam.

23. „Agent JFK 3. Miecz i tomahawk”, autorzy Miroslav Žamboch, Jiří Walker Procházka: Wikingowie pod wodzą Leifa Eriksona odwiedzili Amerykę jeszcze przed tysięcznym rokiem naszej ery, ale nie miało to żadnego wpływu na późniejszy rozwój cywilizacji euroatlantyckiej. Są jednak światy, którym Wikingowie i Indianie dali podstawy późniejszego średniowiecza i mieli wpływ nawet na rewolucję przemysłową. Nie każdy ma ochotę pozostawić te równoległe światy ich naturalnemu biegowi zdarzeń. Cykl książek o super duper tajnej agencji, która sobie między światami podróżuje i robi za policję. Nie przejmuj się, że brzmi głupio – czyta się fajnie.

24. „Nekromeron”, autorzy Wiktoria Ugriumowa, Oleg Ugriumow: W czasoprzestrzeni „Nekromeronu” z nadciągającym złem zmagają się: nekromanta-pacyfista, szkielet-patriota, golem z manierami angielskiego majordomusa, nietoperz cierpiący na bezsenność, minotaur do rany przyłóż zbrojny w topór i nauki mamusi oraz gigantyczny pająk – ludojad zawodu, romantyk z usposobienia. Ich nie można nie lubić. Zajebista cegła, ale nie przestrasz się – akcja pędzi, śmiejesz się często i dobrze bawisz. wymienione z namiotleprzezswiat.pl

25. „Proroctwo: Dziecko Ziemi”, autor Elizabeth Haydon: Tom drugi bestsellerowej trylogii „Rapsodia”, opowiadającej o losach Bajarki Rapsodii, asasyna Achmeda i olbrzyma Grunthora-Dziecka Krwi, Ziemi i Ognia, mających ocalić świat przed ognistym demonem F’dorem. Typowo babskie fantasy, a może tylko tak odbieram, bo bohaterką jest kobieta. I powiem Wam, że bardzo mnie ten cykl ujął i bardzo żałuję, że pożyczyłem komuś pozostałe części i nie wróciły już nigdy…

26. „Chłopiec z latawcem”, autor Khaled Hosseini. wymieniony z dopracowani.pl

27. „Sprawa Niny Frank”, autor Katarzyna Bonda. wymienione z Dominiką

28. „Igrając z ogniem”, autor Tess Geritsen.

29. „Inna dusza”, autor Łukasz Orbitowski. wymienione z Karolą

30. „Podpalacz”, autor Wojciech Chmielarz. wymienione z miastoksiazek.blox.pl

31. „Podpalaczka”, autor Stephen King.

32. „Istota zła”, autor Luca D’Andrea. wymieniony z wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com

33. „Snajper”, Chris Kyle: Książki nie recenzowałem, ale za to napisałem recenzję filmu „Amerykański snajper”.

34. „David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię”, autor Paul Trynka: Paul Trynka analizuje wpływ Davida Bowiego na świat popkultury. W niniejszej książce przytacza ponad trzysta niepublikowanych dotychczas rozmów z osobami mniej lub bardziej związanymi z piosenkarzem – szkolnymi kolegami, menedżerami, muzykami oraz jego bliskimi. Raczej dla starszych, bo który młodziak w ogóle wie, kto to był David Bowie? wymienione z kroliczekdoswiadczalny

35. „Felix, Net i Ninka”, autor Rafał Kosik: Nie mam zielonego pojęcia co to i skąd to mam, ale jakieś takie dla młodej młodzieży albo starszych dzieci.

Jeszcze kilka z kolejnej półeczki

36. „Era pięciorga”, trzy tomy + prequel i sequel, autor Trudi Canavan: Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, miała niewiele czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłej mocy, jaką bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają nieznani czarownicy z południa odziani w czarne szaty, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i pozostali Wybrani pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i zjednoczyć pod swoim sztandarem cały północny kontynent. Trudi Canavan zna chyba każdy i każdy chyba wie, jak pisze. No, to to tutaj próbka – to takie fantasy dla kobiet, ale faceci tez poczytają z przyjemnością. Ja czytałem.

37. „Trylogia czarnego maga”, autor Trudi Canavan: Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem – wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Trochę o magii, trochę o miłości – ot, fantasy dla dziewczyn.

38. „Szepty dzieci mgły”, autor Trudi Canavan: Zbiór opowiadań popularnej pisarki fantasy. Całkiem sympatyczne.

39. „Polowanie” + „Zdobycz”, autor Andrew Fukuda: Gene różni się od swoich rówieśników. Nie potrafi biegać szybko jak błyskawica, słońce mu nie szkodzi, nie dręczy go również żądza krwi. Gene jest człowiekiem i zna zasady. Trzeba ukrywać prawdę. To jedyny sposób, żeby zachować życie w świecie nocy – świecie, gdzie ludzie stanowią przysmak i poluje się na nich dla krwi. Cykl o wampirach i ludziach, którzy jako ostatni przeżyli wampirzą apokalipsę, a teraz muszą walczyć, żeby pożyć jeszcze trochę. A to wszystko bez słodkiego pierdololo jak w Zmierzchu.

 

No i teraz zaczynają się babskie czytadła, więc nawet nie piszę o czym to, bo nie mam pojęcia.

Z  tego akapitu wszystkie książki na wymianę zatwierdza Pani Matka, żeby nie było na mnie.

I półeczka Pani Matki – ilość Jej książek na wymianę jest odwrotnie proporcjonalna do ilości Jej butów…

1. „Mistrz kaligrafii”, autor Edward Docx.

2. „List otwarty do królowej Wiktorii”, autor Anna Bojarska.

3. „Zdrada”, „Pielgrzym”, „Być jak płonąca rzeka”, autor Paulo Coelho: Please, no comments…

 

Dobra, wymiękłem… Na obrazku widać wyraźnie, co tam jest 🙂

 

Jeśli coś Was zainteresowało, to zapraszam do komentarzy poniżej.

To co? Machniom?

 


About Jacek eM

view all posts

Mąż, ojciec i projektant wnętrz. Fotograf-amator i wannabe bloger. Właściciel niewyparzonego jęzora i poczucia humoru w stylu noir. No i na wieczystej diecie...

109 Comments on this post

 1. Wątpię, żeby coś z moich „babskich” książek Cię zainteresowało, ale co tam – spróbuję! 😀 U Ciebie bowiem zainteresował mnie „Chłopiec z latawcem”, „Snajper” i „Inna dusza” 🙂 Może znajdziesz coś dla żony 🙂
  http://jeszczejedenrozdzial.blog.pl/2017/04/22/wielka-wymiana-ksiazkowa-przeczytaj-i-podaj-dalej-iii/

  Ostatnia Kropka / Odpowiedz
 2. Chętna na „Chłopca z latawcem” i „Igrając z ogniem” jeśli znajdziesz coś u mnie: http://annatabak.pl/przeczytaj-podaj-iii-edycja/

  Anna Tabak / Odpowiedz
 3. „Oto krew moja”, autor Marek Kędzierski, jeśli coś wśród moich książek znajdziesz daj znac (nie wszystkie takie babskie, chyba że Pani Mama będzie coś chciec). http://mumspace.pl/przeczytaj-podaj-dalej-trzecia-edycja-2/

  mumspace / Odpowiedz
 4. Pisałam u siebie, ale może tak będzie szybciej: „Zgorzkniała pizda” jest już zajęta, ale gdybyś znalazł dla siebie coś innego pisz. 🙂 Masz kilka ciekawych pozycji. 🙂

  Koturystka / Odpowiedz
 5. Coś za „Istotę zła”? 🙂 http://bibliofilembyc.pl/wielka-wymiana-ksiazkowa/

  Marta | Bibliofilem być / Odpowiedz
 6. cześć, czy znalazłbyś u mnie coś za „Istotę zła”? 😀 http://wyznaniaczytadloholiczki.blogspot.com/2017/04/wielka-wymiana-ksiazkowa.html

  onlypretender / Odpowiedz
 7. Cześć, znajdziesz coś u mnie za „Uczennicę maga” i „Misję ambasadora”?
  http://miastoksiazek.blox.pl/2017/04/Przeczytaj-i-podaj-dalej-czyli-wymienmy-sie.html#.WPzjjGekLX4
  Pozdrawiam 🙂

  padma / Odpowiedz
 8. NeaveCreations / Odpowiedz
 9. Patrycja Czubak / Odpowiedz
 10. Za Trylogię Czarnego Maga coś ode mnie? 🙂
  https://thecarolinasbook.net/wielka-wymiana-ksiazkowa/

 11. Wow! Cudowny stosik książek 🙂 udanych łowów!

  Karolina Mini / Odpowiedz
 12. Witam. Byłabym zainteresowana książkami: „Snajper” i „Felix, Net i Nika” , zapraszam: http://marzenia-swiata.blogspot.com/2017/04/przeczytaj-i-podaj-dalej-czyli-wielka.html

  Ewelina / Odpowiedz
 13. Czy Antologia „Bajki dla dorosłych”: dostępna? Może coś znajdziesz u mnie?

  Czytaj na walizkach / Odpowiedz
 14. Trudi Canavan w całości mam na razie zarezerwowaną 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 15. Nie bardzo 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 16. Za „Królową cieni”?

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 17. Niestety, na nic nie ostrzę ząbków 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 18. Nope, niestety 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 19. Niestety, nic mi nie wpadło w oko 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 20. Nie spodobały się 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 21. Nie bardzo 🙁

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 22. „Miasto masek” mi pasuje, machniom? 🙂

  Jacek eM: dizajnuch / Odpowiedz
 23. Po komentarzach widzę, że wymieniasz książki tylko dla żony. 😀 haha, to sie ustawiłeś!

  Dagmara | socjopatka.pl / Odpowiedz
 24. Coś za „Bajki dla dorosłych”?

  Katarzyna Berska / Odpowiedz
 25. Dominika Górtowska / Odpowiedz
 26. „Wylęgarnia” t. 1 i 2 za „Otchłań” i coś jeszcze?:> Mogę pogrzebać jeszcze na regale, tylko nie wiem, czego szukać 😉

 27. Może znalazłoby się coś u mnie za „Istotę zła” lub jakąś książkę Trudi Canavan? 🙂 Te książki mam na wymianę:
  – „Książę mgły” – Carlos Ruiz Zafón
  – „Gildia magów” – Trudi Canavan (wydanie kieszonkowe)
  – „Mofongo” – Cecilia Samartin
  – „Kakrachan” – Olis Nari Lang
  – „Kod Królów” – Pierdomenico Baccalario
  – „Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice”
  Ewentualnie „Karuzela uczuć” Jodi Picoult jak przeczytam 🙂

  Zaksiążkowana / Odpowiedz
 28. Wow za ilość. Zaryzykuję 😉 Może coś u mnie za Chłopca z latawcem?

  A oto co mam na wymianę:
  M. Witkowski, Drwal – bdb
  D. Chamberlain, Milcząca siostra – bdb – ODDANA
  M. Kalicinska, Powroty nad rozlewiskiem – db
  D. Skalska pokochaj swoje ciało. Egoizm to nie grzech – bdb – ODDANA do socjopatka
  E.-E. Schmitt, Moje życie z Mozartem – db (ale bez CD) -ODDANA do matkapuchatka
  C. R. Zafon, Marina – bdb
  Ch. Ciccione, Moje życie z Madonną – bdb
  A. Osiecka, Czytadła – bdb -ODDANA do parapetliteracki
  D. Masłowska Kochanie, zabiłam nasze koty – bdb -ODDANE
  Amy Tan, The Hundred Secret Sences – OK

  Ewelina Krupa / Odpowiedz
 29. Wzięłabym „Istotę zła”, jeśli będzie wolna + 4 pierwsze części cyklu o Koniaszu. Chyba, że coś jeszcze znajdziesz, to bym wzięła wszystkie z Koniaszem.

  Animalistka / Odpowiedz
 30. „Istota zła” 🙂 Zerknij, może coś znajdziesz:http://www.matkapuchatka.pl/2017/04/wielka-wymiana-ksiazkowa-iii-edycja.html

  Matka Puchatka / Odpowiedz
 31. O kurde! David Bowie! <3 Ale pewnie u mnie nic już nie znajdziesz 🙁 Czemu tak późno? 😀

  Justyna Szafran / Odpowiedz
 32. Chętna na „Chłopca z latawcem” i „Igrając z ogniem” jeśli znajdziesz coś u mnie 🙂

  Anna Tabak / Odpowiedz
 33. Mam chętkę na Istotę zła, może podmianka na „Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą”? <3

 34. Interesują mnie „Bajki dla dorosłych”. NIżej moja lista

  „Twilight” S. Meyer (po angielsku) – stan dobry
  „Girl with Pearl Earring” T. Chavelier (po angielsku) – stan dobry
  „U malucha na talerzu” – stan bardzo dobry
  „Kaznodzieja” C. Lackberg – stan bardzo dobry – rezerw
  „The fault in our stars” J. Green (po angielsku) – stan dobry
  „Dopóki starczy światła” A. Christie – stan bardzo dobry
  „Kuchnia polska” E. Adamska – stan bardzo dobry
  „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” E. Niziurski – stan dobry
  „Pacyfik, dnia…” Z. Jankowski – stan dobry
  „Szatan z siódmej klasy” K. Makuszyński – stan dobry
  „Wielka, większa, największa” J. Broszkiewicz – stan dobry
  „Wymarzony przyjaciel” M. Sandemo – stan dobry

  Sensitimess / Odpowiedz
 35. Hej, wpadła mi w oko „Inna dusza” Orbitowskiego.
  Z „chłopskich” tytułów u mnie może niewiele, ale są – może coś tam sobie wylukasz?
  Więcej „Babskich”, ale może żona coś wybierze? 😉

  Moja lista:
  1. Małgorzata Kalicińska „Lilka”
  2. Blissett „Q taniec śmierci”
  3. Theresa Revay „Biała wilczyca”
  4. John Fowles „Kochanica Francuza”
  5. Fannie Flag „Witaj na świecie, maleńka”
  6. Fannie Flag „Smażone zielone pomidory”
  7. Cody McFadyen „Dewiant”
  8. Dan Brown „Zwodniczy punkt”
  9. Barbara Jasnyk „Kaktus w sercu”
  10. Natsuo Kirino „Ostateczne wyjście”
  11. Federico Moccia „Trzy metry nad niebem”
  12. Ewa Ostrowska „Abonent czasowo niedostępny”
  13. Donald Sassoon „Mona Liza”
  14. Adele Parks „Game over”
  15. „Chcesz wiedzieć więcej? Kamasutra – fizyczne i duchowe aspekty życia seksualnego”
  16. „Jak być piękną 1000 szybkich sposobów” Rona Berg
  17. Helena Mniszkówna „Powojenni” (część 1 i 2, komplet)
  18. „Opowieści młodych mężatek” Adele Parks
  19. „Dziecioodporna” Emily Giffin
  20. „Ostrożnie z marzeniami” Alexandra Potter
  21. „Pieskie życie mojego kota” Karolina Macios
  22. „Szepty w ciemności” Jonathan Aycliffe (horror)
  23. „Wichrowe wzgórza” Emily Bronte
  24. „Imię róży” Umberto Eco
  25. „Arsene Lupin, dżentelman włamywacz” Maurice Leblanc
  26. „Spisek Franciszkanów” John Sack
  27. „Popiół i diament” Jerzy Andrzejewski (książka pochodzi z antykwariatu, jest kompletna, jedynie pożółkłe stronice, lekko przybrudzona i naderwana przy grzbiecie okładka, ale że świetny klasyk, to wrzucam).

  Karola / Odpowiedz
 36. Ja chcieć Trudi. Wszystko 🙂 wieczorem dokleje link do swojego arsenału 🙂

  Ruda Paskuda / Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*