ZSK#007: Jak wybrać zmywarkę do kuchni?

 

Minął tydzień, więc zgodnie z najnowszymi ustaleniami wrzucam kolejny podcast, tym razem o zmywarce, czyli o sprzęcie, który właściwie ma teraz każdy, albo każdy sobie chce zafundować, więc posłuchajcie uważnie, bo mówię mądre rzeczy. Zachęcam również do zajrzenia do całego cyklu  ⇒DIY-zaprojektuj sobie kuchnię, mogą tam się znaleźć informacje, których akurat potrzebujecie.

 

O czym dzisiaj będzie?

Dzisiaj opowiem Wam jak wybrać zmywarkę do kuchni, jakie funkcje są potrzebne, a jakie to bajer, za które szkoda płacić.

 

W tym odcinku mówię:

 • Czy w ogóle warto kupować zmywarkę?
 • Jakie są wady i zalety zmywarki?
 • Czy w zmywarce można myć wszystko?
 • Czy zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?
 • Co to jest zmywarka zintegrowana?
 • Czy warto kupić zmywarkę A++++++++?
 • Czy lepsza jest zmywarka z wnętrzem plastikowym, czy metalowym?
 • Czy osobna tacka na sztućce jest potrzebna i przydatna?
 • Czy zmywarka ma zabezpieczenie przed dziećmi?
 • Czy zmywarka ma zabezpieczenie przed zalaniem?
 • Po co w zmywarce światełko?
 • Po co ci w zmywarce dużo programów?
 • Co to jest korozja szkła?
 • Jak ustawić twardość wody?
 • Co to jest program imprezowy?
 • Jakie programy są w zmywarce przydatne?

 

Tutaj odsłuch bezpośrednio ze strony:

 

A tutaj przy pomocy soundcloud, jak ktoś lubi:

 

Odcinek się znacznie przedłużył, ale chyba wyczerpałem wszystkie ważne kwestie odnośnie zmywarki. Dziękuję, jeśli dosłuchaliście do końca. Jeśli nie, to napiszcie mi proszę na dizajnuch@dizajnuch.pl, co się zadziało, że nie daliście rady.

To ważne odcinki w kontekście planowania kuchni, więc wdzięczny będę za udostępnianie tego wpisu, podcastu albo posta na fejsie. Może ktoś stwierdzi, że warto wrzucić wpis na wykopa, albo gdziekolwiek indziej, żeby się innym przysłużyć.

Jeśli znacie kogoś, przed kim stoi to trudne zadanie, jakim jest remont kuchni, to bardzo się tej osobie takie wiadomości przydadzą. 

Zachę­cam też do polaj­ko­wa­nia swo­im cen­nym laj­kiem moje­go fan­pejdża na fej­sie (TUTAJ ⇒link do fp dizaj­nu­cha), żeby­ście nie prze­ga­pi­li kolej­nych odcin­ków, bo mówię cał­kiem mądre rze­czy, a do tego poży­tecz­ne i głosem miłym dla oka.

 

Za tydzień słyszymy się ponownie, tym razem poopowiadam o zlewozmywaku.

 

A tutaj masz lin­ka do całe­go cyklu – możesz wybie­rać i słuchać akurat tego, co Cię interesuje:

⇒cykl pod­ca­stów DIY- zapro­jek­tuj sobie kuch­nię

Fot: depositphotos, autor: kues

 


About Jacek eM

view all posts

Mąż, ojciec i projektant wnętrz. Fotograf-amator i wannabe bloger. Właściciel niewyparzonego jęzora i poczucia humoru w stylu noir. No i na wieczystej diecie...

17 Comments on this post

 1. Super wpis! Z jednym się zgodzę z kolegami. Koszyk na sztućce obowiązkowo!

  Tomek / Odpowiedz
 2. Nikt nie ma wątpliwości, co do przydatności zmywarki, więc odcinek bardzo potrzebny 🙂

  skarbiec.tiu.pl / Odpowiedz
 3. Zmywarką jest jedną z moich bliższych przyjaciółek. 🙂 Przede wszystkim z uwagi na oszczędność czasu i komfort jaki mi zapewnia.

  Joanna / Odpowiedz
 4. jak będę rozważać kupno zmywarki to wrócę do tego wpisu 🙂

  Anna / Odpowiedz
 5. Mega przydatny podcast.
  Jedyne czego mi w nim zabrakło to jakiegoś rozważania nt awaryjności. Może to nie jest cecha którą jesteś w stanie omówić ale jeśli tak, to mam wrażenie, że jest jedną z ważniejszych.
  Bo jak powiedziałeś, kupić nawet droga zmywarkę może prawie każdy (raty), ale jeśli ta zmywarka padnie po gwarancji to fakt czy wydaliśmy na nią 1k czy 4k nagle robi się dużo, dużo ważniejszy.

  Yaro / Odpowiedz
  • Bardzo Ci dziękuję za dobre słowo.

   Tutaj nie ma dobrej i jednoznacznej odpowiedzi – w każdej, nawet dobrej marce może zdarzyć się fakap, a z tej kiepskiej firmy zmywarka będzie chodzić lata. Przedstawiciel kiedyś mi na szkoleniu wyjaśnił to tak – fabryka chodzi 24/7 i jeśli przyjdzie ktoś na nocną zmianę, kto nie dospał, to mu się zdarzy na całej zmianie czegoś nie docisnąć, albo nie dokręcić i cała partia jest wtedy wadliwa, co nie zawsze wychodzi na kontroli jakości. Oczywiście trochę generalizuję, bo teraz większość prac wykonują roboty w fabrykach, ale jednak czasami ten czynnik ludzki może zawieść.

   Dlatego mówiłem we wcześniejszym podcaście o serwisie – jak jest dobry, to uratuje zmywarkę za 4K i ta pochodzi jeszcze kilka lat.

   • Z tego by wynikało, że jakość wykonania wszystkich urządzeń jest zbliżona i rzut kostką pomoże nam najbardziej w wyborze niezawodnego urządzenia. 🙂 Jakkolwiek końcowa konkluzja może być dokładnie taka to bardzo wątpię iż poszczególne urządzenia nie różnią się między sobą jakością wykonania.
    Udało mi się dotrzeć do statystyk serwisów dot ilości otrzymywanych urządzeń do naprawy. Wartości dla różnych marek skrajnie się różnią. Niestety nie ma dostępnych danych nt wolumenu sprzedaży co czyni statystyki serwisów bardzo mało przydatnymi…. 🙁

    Yaro / (in reply to Jacek eM) Odpowiedz
    • Nie do końca – w takiej „lepszej” marce częściej wyłapują takie wpadki, już na starcie nie zakładają produkcji z tańszych (słabszych) materiałów itd. Czyli ja bym to bardziej odczytywał w ten sposób – każdemu może się zdarzyć sprzęt (seria) awaryjna, nawet tym tzw. topowym producentom, ale w przypadku jednych marek to się czasem po prostu zdarza, a w przypadku innych staje się prawie normą.

 6. U mnie przy zakupie zmywarki był tylko jeden warunek, no w sumie dwa ? Musiała być 40 cm i mieć szufladę/tackę na sztućce.

  Asia / Odpowiedz
  • Nie ma takich o szerokości 40cm, są 45-ki 😉
   #zboczenie_zawodowe 😉

   Jak Ci się sprawdza tacka? Bo ostatnio coraz więcej klientów mówi, że woli koszyczek na dole.

   • Niech Ci bedzie te 45 ? Ja jestem z niej zadowolona, uważam to za najlepszy wynalazek ever, obok kilku innych. Użytkuje 4 lata i nie zamienię jej na koszyczek. Moja mam ma z koszyczkiem. Masakra za kazdym razem jak muszę ja załadować, łapy ubrane, łyżeczki przelatuja, a tu każdy sztuciec (?) ma swoje miejsce. Rozpakowanie zajmuje 5 sekund, bo grupuje rodzajem ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*