Najlepszy prezent na Dzień Ojca!

 

Podobno w sferze finansowo-ekonomiczno-zawodowej kobiety są lekko dyskryminowane. Ja osobiście nigdy się z tym nie zetknąłem, a kobiet na stołkach znam sporo. Kiedy pracowałem w banku, to szefową departamentu była kobieta i z tego co wiem, twardy był z niej zawodnik. Jak się jej zarobki miały do zarobków innych twardych dyrektorów departamentów tego nie wiem i mnie to nie interesowało jakoś nigdy, więc nie mam pojęcia, czy ta dyskryminacja miała rzeczywiście miejsce, czy nie. Jej zastępcą też była kobieta. I Curie-Skłodowska też. Kopernik według ostatnich badań jednak nie, ale bądźmy dobrej myśli.

I może to właśnie z tego powodu faceci są dyskryminowani w sferze uczuciowo-rodzinno-świątecznej? No bo popatrzcie – każdy, ale to absolutnie KAŻDY wie, kiedy jest dzień kobiet. A właściwie Dzień Kobiet, do tego Międzynarodowy.

8. marca kwiaciarnie nie wyrabiają na zakrętach z pakowaniem goździków, producenci pończoch też muszą robić nadgodziny. A nie, to za komuny i PRL’u było, teraz jest trochę bardziej nowocześnie – organizuje się manify, pochody i happeningi pod hasłem równego traktowania kobiet i mężczyzn. No cóż, jakie czasy, takie świętowanie.

 

A dzień mężczyzny?

Ktoś coś? No właśnie.

 

Dzień Matki?

Jest ktoś, kto 26 maja nie dzwoni do rodzicielki swej szanownej przypomnieć, że dalej kochamy, pamiętamy, tęsknimy i kiedy możemy przywieźć pranie, bo się nazbierało? W którejś szkole czy przedszkolu nie robi się na zajęciach plastycznych laurki dla ukochanej mamusi? Albo portretów? Znaczy załóżmy, że to portret mamy, bo bez podpisu ciężko wydobyć podobieństwo z tego głowonoga skrzyżowanego z xenomorfem, ale nie czepiajmy się i dajmy naszym dzieciom rozwijać swoje talenty plastyczne we właściwym dla nich tempie.

 

A Dzień Ojca?

Ktoś w ogóle wie, kiedy to? Nie?

To ja Wam podam pomocną dłoń i przypomnę – DZISIAJ, 23 czerwca!! No i właśnie – za późno już, żeby szukać w necie prezentów, bo choćby się kurier zesrał na rzadko, to jednak nie zdąży na popołudnie. Dziecko też nic nie narysuje, bo dzisiaj było zakończenie roku i powodzenia życzę w zaganianiu swoich pociech do rysowania na czymś innym, niż ściany czy chodniki (sprawdzić, czy wspólnota nie jakaś pojebana). Dupa zbita w dwójnasób, bo to jeszcze zaraz koniec miesiąca, do pierwszego jeszcze trochę, w portfelu niestety echo, a wypadałoby jednak Ojca Rodziny jakimś prezentem uszczęśliwić, prawda?

To ja znowu Wam podam pomocną dłoń, bo sprzedam Wam patent na genialny prezent, który nic nie kosztuje. Prezent, z którego każdy, ale to KAŻDY facet się ucieszy co najmniej jak z kluczyków do Astona Martina, a jest TOTALNIE ZA DARMO.

Po prostu w ten dzień daj mu…

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTY SPOKÓJ

 

 


About Jacek eM

view all posts

Mąż, ojciec i projektant wnętrz. Fotograf-amator i wannabe bloger. Właściciel niewyparzonego jęzora i poczucia humoru w stylu noir. No i na wieczystej diecie...

 • W dobie wyścigu eksplozji zmysłów, faktycznie, święty spokój, który stał się „towarem” deficytowym, stał się najcenniejszy.

 • U mnie tato już tydzień przed obwieszcza, że skoro dzień po dniu ojca ma imieniny, to żebyśmy nie zapomniały (z siostrą), że należą się dwa prezenty, bo to są dwa oddzielne święta to raz, a dwa to przecież są dwa różne dni 😀 A mogła mu babcia dać na imię Zenon… Było by prościej 😂

  • To się nazywa konkretne i przewidujące podejście do sprawy – nie wolno przecież dopuścić do tego, żeby się okazja zmarnowała albo ktoś na łatwiznę poszedł, prawda?

   PS. Zenon? I śpiewali by za nim „Oczy zielone”? Eee, nieee 🙂

 • No ja pamiętałam :P.
  I najlepszego Panie Tato! :*

 • Hania Zawisza

  Ale to prezent od dzieci ma być…

 • Bebe Talent

  Oj, skąd to czarnowidztwo 😀 Kiedy byłam dzieckiem, zawsze świętowaliśmy Dzień Taty. Teraz też świętujemy, a prezent przygotowałyśmy z córeczką na początku czerwca 😀

  • Z doświadczenia 🙂

   A może ja mam po prostu dwóch chłopaków, a faceci to wiadomo, jak podchodzą do świąt wszelakich czy rocznic 🙂

 • Eee tam święty spokój, ja się jadę przytulić :)))

 • Waldemar Pać

  Trudno się z Tobą nie zgodzić zwłaszcza jeśli chodzi o święta dla kobiet 😉 Ja nie chciałbym aby na Dzień Ojca dano mi święty spokój. Mój dziadek mawiał „święty spokój to będziesz miał po śmierci, teraz zapier…” Coś w tym jest 🙂

 • Bea Miko

  Trochę jakbym słyszała mojego męża haha i coś w tym może nawet jest 😉

 • Nie żeby coś, ale podobno 10 marca jest Dzień Mężczyzny 😛 (którego nikt nie obchodzi?)

  Zdjęcia przesłodkie <333

  • Wiedziałaś, czy ciocia wiki? Bo ja tez musiałem sprawdzać 🙂

   Nooom, jakby mnie wymazać, to bym sobie na ścianie powiesił 🙂

   • Wiedziałam, tak to jest jak ktoś ci co roku jojczy, że on też chce „kwiaty” dwa dni później 😛

 • Idealnie podsumowales: święty spokój to coś uniwersalnego dla każdego faceta,na każda okazje 😉 p.s slodkie foty. Potrafisz być taki uroczy <3 myślę,ze spokojnie moglbys robić konkurencje dla Blog Ojciec :p

  • Nie umiem w parenting, chyba nie będę konkurencją 🙂

   PS. Dziękuję ślicznie 🙂

 • A Ty co, dostaniesz święty spokój w prezencie?